|  | 

Lux auto Morzyczyn

Co nazywamy motoryzacją?

Co nazywamy motoryzacją?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (38)Często słyszymy to słowo. Mówi się powszechnie, że coś jest nową dziedziną motoryzacji, czy przełomem w jej historii. Przyjrzyjmy się temu pojęciu od strony semantycznej i zastanówmy, co ono w istocie oznacza.
Motoryzacja jest, według internetowej encyklopedii, całokształtem spraw, które mają jakikolwiek związek z zastosowaniem pojazdów o silnikach zapalanych iskrą. Od jakiegoś czasu ostatni człon tej definicji przestaje obowiązywać, a to za sprawą wkroczenia na rynek silników spalinowych oraz hybrydowych. Jednym z głównych problemów, jakie ma przed sobą tak zwana motoryzacja jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gdyby ten istotny aspekt został pominięty, doszłoby niewątpliwie do serii tragicznych w swych skutkach katastrof na naszych jezdniach.
Za ścisły początek motoryzacji uważany jest rok 1764. Wtedy to skonstruowano pierwszy w historii pojazd, który był napędzany dwucylindrowym silnikiem parowym. Co prawda, nie służył do transportu ludzi, jednakże mimo wszystko był to krok milowy dla europejskiej technologii.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

co-nazywamy-motoryzacja

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także

  • Autokomis Next car Gdańsk

    Autokomis Next car Gdańsk

    W komisie Auto komis to ratunek dla wszystkich tych osób, które chciałby szybko i bezpiecznie kupić samochód. Bardzo dobrze, że takich podmiotów na naszym rynku mamy stosunkowo dużo, bo w ten sposób każdy, kto tylko chce kupić auto, ma realne szanse na nabycie czterech kółek. Samochód w obecnej dobie to już nie luksus, ale w

  • Lux auto Morzyczyn

    Lux auto Morzyczyn

    Auta używane Kupno używanego samochodu osobowego w dobrym stanie technicznym to nie lada wyczyn. Wiele osób, które chcą kupić auto odwiedza auto komis. Jest to nadal bardzo popularna metoda wyboru odpowiedniego samochodu dla własnych potrzeb. Miejscem często odwiedzanym przy poszukiwaniu samochodu jest też internet. Portale motoryzacyjne w internecie są bardzo pomocne w poszukiwaniu informacji. Szukając