Rate this post

Leasing samochodów

Leasing samochodów leasing finanse przedmiot
Wielu przedsiębiorców posiadający element transportu w swojej działalności gospodarczej prawie zawsze rozważa skorzystanie z usługi jaką jest leasing samochodów. Takie ruchy nie są wykonywane tylko i wyłącznie przez osoby rozpoczynające swoje życie w biznesie ale również przez tzw. starych wyjadaczy, którzy widzą ogromne możliwości i okazje poprzez taki rodzaj finansowania.
Leasing samochodów jest to forma finansowania pojazdów, w której leasingobiorca otrzymuje od drugiej strony czyli leasingodawcy pojazd na podstawie umowy zawartej między nimi na pewny okres leasingowania. W zamian strona, która wydzierżawia auto otrzymuje comiesięczne raty. Jedną z podstawowych korzyści, która płynie z każdej formy leasingu jest niewielkie zaangażowanie własnego kapitału, którym możemy operować na innych płaszczyznach bądź inwestycjach oraz rozliczenie podatku VAT.

W przeciwieństwie do działań banków podczas naszego starania się o finansowanie firmy leasingowe nie wymagają takiego ogromu formalności a nasze dochody nie muszą być kolosalne. Nie wymagane jest zadeklarowanie zabezpieczenia, gdyż formalnie pojazd należy do firmy leasingowej a przechodzi na nas w momencie spłaty ostatniej raty bądź ewentualnego wykupu. Obowiązkowym elementem w przypadku leasingu jest ubezpieczenie samochodu Autocasco, jednak jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ jeżeli liczylibyśmy na finansowanie od strony banku, ta instytucja również by tego wymagała.
Leasing samochodów przynosi największe zyski w przypadku, gdy pojazd jest źródłem aktualnych bądź nowych dochodów. Poprzez finansowanie leasingowe spłata aktualnych zobowiązań wobec tej firmy jest wykonywana zazwyczaj z aktualnych przychodów a nie opodatkowanych zysków z innego źródła. Pamiętajmy, że w przypadku posiadania własnej działalności gospodarcze środki w postaci pojazdów możemy uwzględnić w comiesięcznym rozliczeniu kosztów, dzięki czemu wysokość podatku do uiszczenia będzie znacznie niższa.

Leasing samochodów, a kredyt samochodowy

Leasing samochodów, a kredyt samochodowy leasing zwrotny leasing operacyjny leasing finansowy Leasing to stosunkowo nowa forma finansowania inwestycji. Szczególnie pożądany jest w przypadku kupna samochodów osobowych. Wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą decyduje się na leasing samochodów.

Niektórzy leasing często mylą z kredytem. Jest to jednak zupełnie inna forma zaciągania zadłużenia. Czym różnie się leasing samochodów od kredytu samochodowe? Na początek należy wyjaśnić oba pojęcia.
Leasing samochodów skierowany jest dla osób, które posiadają własną działalność. Nie istnieją jednak żadne uregulowania prawne, które mówiły o tym, ze samochód wzięty w leasing nie może być używany dla własnych celów. Leasing oferują zarówno banki jak i firmy leasingowe, te drugie były prekursorem, dopiero gdy banki zaobserwowały duże zainteresowanie tego typu inwestycją wprowadziły je do swoich ofert. Nie można jasno stwierdzić czy bardziej opłaca się leasing z banku czy z firmy, wszystko zależy od oferty jaką dysponują. Podstawowa różnica dzieląca leasing samochodów od kredytu samochodowego jest to, że w przypadku leasingu, leasingobiorca do momentu zapłaty ostatniej raty nie jest właścicielem przedmiotu. Pozostanie nim leasingodawca. Dopiero gdy wszystkie należności zostaną spłacone, a jednocześnie zakończy się umowa, prawa własności do leasingowanego przedmiotu przechodzą na leasingodawce.
Z kolei kredyt samochodowy jest wszystkim dobrze znany. Banki od dawna posiadają go w zakresie swoich produktów. Podobnie jak do leasingu, kredyt samochodowy zaciągany jest na konkretny cel. podstawowa różnica jest taka, że kredytowany przedmiot od chwili jego zakupu na kredyt jest własnością kredytobiorcy. Niemniej jednak na owym przedmiocie „leży” zabezpieczeni dla banku. W przypadku niewypłacalności kredytobiorcy, bak dochodzi sowich należności poprzez przejęcie samochodu.