|  | 

Autogratka

Leasing samochodów, gdzie szukać?

Leasing samochodów, gdzie szukać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Leasing samochodów, gdzie szukac? leasing leasing operacyjny leasing finansowy

Początkowo leasing skierowany był do przedsiębiorców i w większości udzielały go wyspecjalizowane w tym zakresie firmy leasingowe. Aktualnie również banki zajmują się tego typu pożyczka, choć leasingu do tradycyjnych pożyczek z pewnością zaliczyć nie można.

Z zasady w leasing można wziąć każdą rzecz, nie ważne czy to będą komputery do biura, czy na przykład kasa fiskalna do sklepu. Nie mniej jednak to samochody najczęściej kupowane są za pomocą takiej formy transakcji.
Pojęcie leasingu mówi nam, że jest to umowa zawierana pomiędzy leasingodawcą, a leasingobiorca, w której leasingobiorca w pełni korzysta z przedmiotu leasingu nie będą jego właścicielem. W zależności od rodzaju leasingu leasingodawca przekazuje prawa własności rzeczy na leasingobiorce po zakończeniu umowy i spłacie wszystkich rat. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje leasingu, mianowicie leasing finansowy, operacyjny i zwrotny.

Leasing samochodów.

Leasing samochodów dostępny jest w wielu instytucjach finansowych, zarówno w bankach jak i firmach leasingowych. Może dotyczyć zarówno przedsiębiorców, gdzie koszty leasingu można wrzuci w koszty podatkowe, a ponadto zmniejszy czas amortyzacji. Osoby fizyczne również mogą cieszyć się pojazdem zaciągniętym w leasing ponieważ zasady leasingu nie określają, tego czy pojazd musi być wykorzystany w celach prywatnych czy związanych z działalnością. W leasing można wziąć dowolny pojazd zaczynając od skuterów kończąc na samochodach ciężarowych.
Aby znaleźć najlepszą ofertę leasingową należy oczywiście przejrzeć internet. W dzisiejszych czasach prawie wszystkie instytucja swoją reklamę zamieszczają w sieci. Pamiętajmy jednak aby dokładnie przeliczyć wszystkie koszty, być może kredyt samochodowy będzie dla nas lepszym rozwiązaniem finansowym. Wszystko oczywiście zależy od naszej zdolności kredytowej.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

leasing-samochodow-gdzie-szukac

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także

  • Lux auto Morzyczyn

    Lux auto Morzyczyn

    Auta używane Kupno używanego samochodu osobowego w dobrym stanie technicznym to nie lada wyczyn. Wiele osób, które chcą kupić auto odwiedza auto komis. Jest to nadal bardzo popularna metoda wyboru odpowiedniego samochodu dla własnych potrzeb. Miejscem często odwiedzanym przy poszukiwaniu samochodu jest też internet. Portale motoryzacyjne w internecie są bardzo pomocne w poszukiwaniu informacji. Szukając

  • Auto komis HIT – Autopogodna

    Auto komis HIT – Autopogodna

    Komis samochodowy Czy auto komis to szansa na kupno auta? Czy lepiej może postawić na nowy samochód? No cóż, to pytania, na które odpowiedzi poszukuje zawsze sporo osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ samochód w obecnej dobie to w zasadzie rzecz powszechna. Jeszcze jakieś trzydzieści lat temu auto było luksusem, dzisiaj to podstawowy środek